Turniej gier planszowych

W dniach 4-5 grudnia br., na terenie internatu odbył się II Ogólnopolski Turniej Gier Planszowych', w którym uczestniczyły dzieci i młodzież niesłysząca z ośrodków z Poznania, Olecka, Olsztyna, Sławna i Żar.
Rozgrywki dotyczyły pięciu konkurencji: szachów, warcabów, bierek, puzzli układanych na czas oraz gry scrabble. Po zaciętej walce, poznańskie OSW zajęło w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce pokonując przedstawicieli gości w czterech spośród wyżej wymienionych dyscyplin; Agnieszka Kasior okazała się bezkonkurencyjna w "bierkowym" pojedynku, podobnie Mateusz Halka wygrywając w szachy z Kamilem Andrzejewskim z Żar. Z liczbą pięciuset elementów skomplikowanej układanki najszybciej poradził sobie Jacek Rządkowski. Pierwsze miejsce przypadło również w udziale zwyciężczyni warcabowych szranek Marlenie Wojciechowskiej. W scrabble palmę pierwszeństwa przyznano Dawidowi Kulasowi i Sylwestrowi Długozimie z Olecka.
   Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnej organizacji i przebiegu zawodów, a zwłaszcza Koleżankom: Annie Makowieckiej, Dominice Wasilewskiej, Ewie Kiliszewskiej, Ewie Jagiełka, Lidii Andrzejewskiej, Małgorzacie Typańskiej-Lewand6wskiej, Beacie Treichel, Agnieszce Brewińskiej, Ewie Lembicz, Annie Wronie, Sylwii Tobole, Monice Majchrzak, p. Małgorzacie Napierale, Kolegom: Wojciechowi Orłowskiemu, Szymonowi Adamczykowi, Zbigniewowi Kuźmie, Zbigniewowi Walczakowi, Wychowankom: Ani Kozupie, Damianowi Sekleckiemu, Mateuszowi Halce, Mateuszowi Hempe, Mikołajowi Zatonowi, Patrykowi Jaskulskiemu