Staramy się być lepsi

W II poł. Listopada w naszym Ośrodku w ramach programów profilaktycznych realizowany był projekt „STARAMY SIĘ BYĆ LEPSI". W tym czasie Społeczność Ośrodka mogła obejrzeć bajki min. „Kopciuszek", „Brzydkie kaczątko", „Pinokio" oraz filmy „Billy Elliot", „Nasza klasa", „Gwiazdy na ziemi". Niektóre z nich wychowanków i wychowawców poruszyły do łez. Dla młodszych dzieci odbyły się warsztaty tematyczne - „Dlaczego warto chodzić do szkoły". W dniu 24 XI odbyło się spotkanie z policjantami wraz z maskotką wielkopolskiej Policji - Sierżantem Pyrkiem. Policjanci odwoływali się do omawianych w projektach zagadnień takich jak: agresja, wandalizm, izolacja, zwiększenie dyscypliny i zaangażowanie motywacji uczniów i wychowanków do nauki. Na koniec spotkania wszystkim uczestnikom wykonano pamiątkowe zdjęcie z Sierżantem Pyrkiem. Podsumowaniem podjętych działań jest wystawa plakatów wykonanych przez poszczególne grupy internatowe w holu internatu.