Warsztaty dla rodziców-spotkanie I

W dniu 4.10.2013 r.w świetlicy internatu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów dla rodziców dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w naszym Ośrodku. Spotkanie miało na celu wprowadzić uczestników w tematykę wczesnego wspomagania, główne cele prowadzenia terapii z małymi dziećmi oraz przybliżyć kilka zasad prowadzenia rehabilitacji słuchowej w domu. Prowadzący pierwszą część spotkania mgr akustyk B. Pudełko wyjaśnił zasady funkcjonowania systemów FM, zaprezentował ich działanie, wyjaśnił na czym polega różnica w słyszeniu przez aparaty i implanty,  oraz odpowiadał na pytania zadawane przez rodziców. .. Druga część spotkania polegała na zaprezentowaniu rodzicom kilku prostych ćwiczeń wychowania słuchowego, dotyczących kształtowania świadomości dźwięku. Rehabilitantki mgr B. Pudełko, A. Skałecka, A.Wrona oraz M. Cieślar podały kilka przykładów, jak w domu nauczyć dziecko reakcji na sygnał akustyczny i tym samym przygotować dziecko do badania słuchu (audiometrii).
    Rodzice aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Wyrazili swoje opinie na temat aktualnych urządzeń wspomagających, z których korzystają ich dzieci. Zaproponowali interesujacą ich tematykę spotkań.
    W związku z dużym zainteresowaniem rodziców bogatą tematyką dotyczącą funkcjonowania, rehabilitacji i edukacji ich dzieci, zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w kolejny czwartek tj.: 21.11.2013 r. Spotkanie na temat "Jak rozmawiać z niesłyszącym dzieckiem?” poprowadzi pani mgr psycholog M.Gronowska oraz odpowie na wybrane pytania zadane przez Państwa na październikowym spotkaniu. Zainteresowane osoby zapraszamy na godz.: 16:45 do sali nr 14 w budynku internatu.

Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju