Spotkanie z wolontariuszkami

W dniu 13 kwietnia odbyło się spotkanie z wolontariuszkami wwr, które podjęły wyzwanie i spotykają się z naszymi podopiecznymi w rodzinnych domach. Tam, spędzają czas na wspólnej zabawie z dziećmi i wzbogacają ich zakres doświadczeń językowych, szlifując te umiejętności na gruncie środowiska rodzinnego i w przyjaznym otoczeniu. Z relacji wolontariuszek wynika, że dzieci zaakceptowały młode osoby, które poświęcają im swój czas.  Natomiast studentki budują swój warsztat pracy i nabywają doświadczenia w postępowaniu z małym dzieckiem. Podczas zajęć, prowadzące spotkanie B. Pudełko i M. Cieślar zaprezentowały kilka propozycji piosenek, które dzieci systematycznie poznają podczas procesu rehabilitacji i są okazją do zdobywania kolejnych doświadczeń językowych. Każda wolontariuszka otrzymała płytę CD i zestaw tekstów piosenek.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Zachęcamy do kolejnych i mamy nadzieję, że wolontariat będzie sukcesem dla małych i dużych jego uczestników.