Czytane środy

Tym razem w bajkową przygodę zabrała nas Pani Natalia wraz z Mamą Mu Mu – krówką, która tak jak i dzieci, zapragnęła mieć domek na drzewie. W jaki sposób krowa może zbudować domek na drzewie? Czy za pomocą kopytek można wbijać gwoździe i piłować deski? A z którego domku dochodzi ryk krowy? Dlaczego szalony pan Wrona obija całe drzewo deskami? O tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas kolejnych zajęć w nasze „czytane środy” . Czytaliśmy pozycję szwedzkiego małżeństwa J. i T. Wieslander „Mama Mu buduje” i oczywiście znowu czytaliśmy „wszystkimi zmysłami” – trzymaliśmy narzędzia, uczyliśmy się jak ich używać, w końcu sami zbudowaliśmy domek i widzieliśmy niesamowite rzeczy. Jeśli ktoś chce przyłączyć się do nas i również zobaczyć, dotknąć, posłuchać, usłyszeć … zapraszamy na następne spotkanie – już w środę 18 listopada. Do zobaczenia!