Opinie rodziców

Rodzic 5-letniego dziecka (od 3 miesięcy w rehabilitacji w tej placówce)

Dziecko chętnie przychodzi na zajęcia - są prowadzone indywidualnie pod zainteresowanie dziecka. Zeszyty, których zawartość osobiście wkleja i koloruje dziecko, jest bardzo fajną podstawą ćwiczeń w domu. Ogólna ocena jak najbardziej pozytywna.


Rodzic 7 letniego dziecka(od 1 roku w rehabilitacji w tej placówce)
Duże zaangażowanie w zajęcia oraz przygotowanie zajęć (ZAWSZE!) przekłada się na widoczne postępy Janka rozwój mowy (słownictwo, budowanie zdań wymowę), zdolność logicznego myślenia i ogólny rozwój intelektualny. Miła, wręcz rodzinna atmosfera sprawia, że dziecko chętnie uczestniczy w zajęciach i zapewne wpływa na czynione postępy.
Mariusz Łata

Rodzic dziecka 4,5 letniego (od 3 lat w rehabilitacji w tej placówce)
Bardzo mi się podobają zajęcia w waszej placówce.
Zajęcia odbywają się punktualnie, są ciekawe, syn bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach.

Rodzice dziecka 2-letniego (od 8 miesięcy w rehabilitacji w tej placówce)

Trudno to wyrazić słowami. Najlepiej jest zobaczyć radość dziecka, które przychodzi na rehabilitację. Po niecałych czterech miesiącach widać już efekty rehabilitacji. Zajęcia prowadzone są przez fantastyczną „Ciocię”, do której dziecko chętnie przychodzi. Córka w Sali, w której jest rehabilitowana czuje się jak w domu. Nigdy bym nie przypuszczała, że przez zabawę w taki sposób można tyle osiągnąć. Naprawdę ciężko wyrazić cudowną atmosferę panującą na rehabilitacji.
Luiza Kamińska

Rodzice dziecka 4 letniego (od 8 miesięcy w terapii w tej placówce)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki jaką została otoczona nasza córka. „Ciocie” są bardzo serdeczne, dzięki czemu dziecko chętnie uczęszcza na zajęcia. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że dziecko jest w rękach fachowców. Już po 7 miesiącach widzimy postępy w rozwoju córki.

Rodzice dziecka 2-letniego (od 1,5 roku w terapii w placówce)
Jestem bardzo zadowolona z rehabilitacji w tutejszym ośrodku. Zajęcia są urozmaicone, ciekawe, dostosowane do wieku dziecka i jego umiejętności. Córka chętnie w nich uczestniczy, w domu uwielbia powtarzać ćwiczenia z zajęć. Dla mnie udział w zajęciach z dzieckiem jest źródłem pomysłów na pracę terapeutyczną w domu. Cenię sobie także to, że zajęcia są prowadzone regularnie, w terminach, które są z góry ustalone, co pozwala mi zaplanować czas na rehabilitację dziecka wśród innych obowiązków. Współpraca z panią prowadzącą zajęcia przebiega wzorcowo, zajęcia są zawsze przemyślane i dopracowane, pomoce do zajęć bardzo bogate i różnorodne.
Anna Ziółkowska-Siwek.

Rodzice dziecka 6-letniego (od 4 lat w terapii w placówce)
Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu rehabilitacji syna w ramach WWR. Od pierwszych zajęć widzieliśmy pełne zaangażowanie pani terapeutki w podejściu do naszego dziecka. Ponieważ synek jest nie tylko osobą niesłyszącą, ale także ma inne problemy zdrowotne, przez pierwsze trzy lata zajęcia odbywały się w domu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, bo wiemy jak dużym problemem było przywożenie do naszego domu niezbędnych pomocy naukowych wykorzystywanych w czasie zajęć. Mimo wszystko obie panie terapeutki (po drugim roku synkowi zmieniła się terapeutka) bardzo angażowały się i obecnie angażują się nadal, aby dla synka zajęcia były atrakcyjne i co najważniejsze go czegoś nauczyły. Widzimy, a także z opowiadań wiemy, że różnie na tych zajęciach synek pracuje, jednak bez względu na to jak on sam jest zaangażowany na danych zajęciach to i tak to procentuje na jego przyszłość i samodzielność. Cieszymy się, że te zajęcia są bardzo różnorodne. Obejmują różne formy rehabilitacji. Rozwijają motorykę dużą jak i małą, ćwiczą pamięć i koncentrację oraz skupiają się na komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej, rozwijają poznawanie otaczającego świata, poznawanie emocji i poznawanie sytuacji dnia codziennego. Jesteśmy wdzięczni za wszelkie wskazówki na co zwracać uwagę w rozwoju synka, jak go rehabilitować, jak pracować z nim w domu. A to wszystko właśnie mówią nam panie terapeutki z WWR.
Dziękujemy.
Karolina Petruczynik-Kośmider

Rodzic Dziecka 6 letniego (w terapii od lutego 2014 r.):
„W trakcie rehabilitacji syn zrobił duże postępy. Panie terapeutki potrafią zmobilizować syna do ćwiczeń, pomimo jego niechęci do zadań, które mają mnóstwo sposobów na wyegzekwowanie od syna wykonanie ćwiczeń. Robią to w atrakcyjny sposób. Panie kładą duży nacisk na pracę w domu, czym mobilizują też rodziców do pracy z dzieckiem. Tłumaczą, dlaczego takie ćwiczenie, czemu ono służy, co uświadamia też w dużej mierze Rodziców. Jeszcze raz podkreślam duże poświęcenie ze stron terapeutów!!!”
Daniel  Lewicki

Rodzic Dziecka 5 letniego (od 4-5 lat w terapii):
„U dziecka zdiagnozowano niedosłuch średniego stopnia, opiekę tutejszego Ośrodka zostało objęte w 1 roku życia. Już od pierwszych zajęć dało się wyczuć przyjemną atmosferę, a także profesjonalizm Pań rehabilitantek. Podejście do dziecka dostosowane odpowiednio do wieku oraz stopnia niedosłuchu, jak
i niepełnosprawności. Zajęcia zawsze odbywały się przy pełnym zaangażowaniu Pani prowadzącej, wykazując przy tym stanowczość, jak i cierpliwość. Każde zajęcia przeprowadzone były efektywnie w stopniu maksymalnie wyczerpującym czas. Bardzo dobre przygotowanie, wysoki poziom kultury, punktualność to tylko niektóre
z cech stanowiących, o jakości i solidności Pani, która prowadzi nasze dziecko od początku. W tym roku do terapeutki dołączyła druga Pani, która rozwija dodatkowo naszego malucha pod kątem logopedycznym. Już po tym krótkim okresie pracy, można powiedzieć, że Pani wykazuje się również wysokim stopniem zaangażowania profesjonalizmem, odpowiednim podejściem, kulturą jak i przygotowaniem do każdych zajęć. Dziecko na zajęcia przyjeżdża z chęcią i radością, czyni wyraźne postępy w rozwoju widoczne w życiu codziennym. Jesteśmy bardzo zadowoleni
z tutejszego Ośrodka, pań prowadzących, niejednokrotnie polecając innym rodzicom i chwaląc w innych instytucjach.
Agnieszka Wolska


Rodzice 6 letniej Basi(od 3 lat rehabilitacja w tej placówce):
Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu rehabilitacji naszej córki Basi w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci niesłyszących w Poznaniu.
Gdy Basia miała 3,5 roku zaniepokojeni słabym rozwojem jej mowy (Basia właściwie nie mówiła) trafiliśmy na badania słuchu, które wykazały niedosłuch średniego stopnia. Basi zlecono noszenie aparatów słuchowych i intensywną rehabilitację logopedyczną oraz ogólnorozwojową, a nas pozostawiono bez „realnej” nadziei, ze Basia kiedykolwiek będzie normalnie słyszeć, mówić, że będzie pełnosprawnym dzieckiem. Trafiliśmy wówczas „na Śródkę”, gdzie Basia pod pełną profesjonalizmu, ciepła i zaangażowania opieką ..., rozpoczęła swoją rehabilitację. Basia od początku bardzo polubiła zajęcia i traktowała je raczej jak „wyróżnienie” , niż przykry obowiązek. Mimo, iż w szpitalu, pod którego opieką była Basia, proponowano nam zmianę ośrodka rehabilitacyjnego zdecydowaliśmy się zostać w miejscu, które od początku budziło nasze zaufanie i dzięki któremu życie naszej Basi było „bardziej koloroweJ”.
 Spotkania podczas Turnusów Rehabilitacyjnych z rodzicami dzieci z podobnymi problemami, dały nam szanse na wymianę doświadczeń również odnośnie opieki otolaryngologicznej, którą były objęte nasze dzieci. Cenne uwagi, które wówczas usłyszeliśmy sprawiły, że trafiliśmy do innego szpitala, Basia przeszła prosty zabieg i teraz, choć wciąż objęta opieką laryngologiczną, może „słyszeć Świat na własne uszy” bez aparatów słuchowych!
Nadal ćwiczy i ćwiczy ze swoimi Paniami, a sukces jest ogromny! Basia ostatnio nauczyła się mówić pięknie „R” i teraz już umie chyba prawie wszystkoJ We wrześniu idzie do normalnej powszechnej szkoły i mamy wszyscy nadzieję, że sobie bez problemu poradzi. Bardzo, bardzo dziękujemy za zaangażowanie, cierpliwość, wspaniałe podejście do Basi, nawet wtedy, gdy czasem przychodziła zła, zbuntowana, czy niewyspana. Z zajęć zawsze wracała uśmiechnięta.

Dla Basi: Czas wspaniałej zabawy, gier, śpiewu, tańca, nauki koncentracji, wytrwałości, pokonywania własnych słabości, radości z sukcesu!

Dla rodziców: pewność, że dziecko jest objęte profesjonalną opieką, prawie 100% zrealizowanych zaplanowanych zajęć, elastyczność przy planowaniu grafiku zajęć, punktualność, pełna informacja o przebiegu rehabilitacji, uczestnictwo w zajęciach z dzieckiem, wskazówki, jak pracować razem w domu.

Życzymy wszystkim rodzicom w podobnej sytuacji, w jakiej my się znaleźliśmy kilka lat temu, by trafili w takie miejsce, na takich ludzi i uzyskali taką pomoc!


Mama 7 letniego dziecka (od 1,5 roku rehabilitacja) i 15 miesięcznego dziecka (od 6 miesięcy rehabilitacja):
Dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz profesjonalnemu podejściu do prowadzonych zajęć, moje dzieci otrzymują właściwą pomoc. Ciekawie prowadzone zajęcia, różnorodność form pracy powodują, że chętnie jeżdżą na umówione w określonym cyklu spotkania, gdzie napotykają uśmiech na twarzy pań, które prowadzą z nimi zajęcia - poza tym są sympatyczne, pomocne, udzielają fachowych porad oraz udostępniają różnego rodzaju materiały do pracy z dziećmi w domu - również mojej osobie ułatwiają rehabilitację dzieci. Każdemu, komu potrzebna jest pomoc, życzę takiego podejścia do problemu jak w Ośrodku w Poznaniu.

Rodzic 7 letniego dziecka (od 2 lat rehabilitacja w tej placówce):
Rehabilitacja bardzo dużo zmieniła w życiu naszego syna. Stał się innym dzieckiem. Wyraźnie "poszedł" do przodu w kwestii komunikowania się, rozwoju w grupie itp. Stało się to dzięki wielkiemu zaangażowaniu pani rehabilitantki, jej sercu i cierpliwości. Syn uczęszcza na zajęcia chętnie. Ufa swojej pani! Zajęcia są przeprowadzone bardzo profesjonalnie! Liczymy na więcej! Bardzo dziękujemy.

Mama 5 letniego Diminika (od 6 miesięcy rehabilitacja w tej placówce)
Mój syn Dominik objęty jest bardzo dobrą opieką rehabilitacyjną w tutejszym ośrodku. Zajęcia odbywają się bardzo regularnie. Prowadzone są przez panią..., która z dużą sumiennością przygotowuje się na każde spotkanie z Dominikiem. Każda lekcja jest bardzo urozmaicona i w pełni wypełniona różnego rodzaju ćwiczeniami i zadaniami, które mój syn bardzo chętnie podejmuje. Widzę duże efekty pracy i życzę każdemu dziecku objętemu opieką przez ten ośrodek równie efektywnej pracy.

Mama Tymka:
Zajęcia prowadzone są bardzo ciekawie. Terapeuta proponuje coraz to nowe zabawy, które mając na celu nauczenie czy utrwalenia tego samego zadania. To powoduje, że dziecko nie nudzi się i ciągle aktywnie uczestniczy w zajęciach. A osiągnąć to przy moim synku to wielka sztuka! Zabawy często są z użyciem prostych rekwizytów, które bardzo łatwo można wykonać samemu, żeby móc potem powtarzać ćwiczenia w domu. To naprawdę fascynujące do czego można wykorzystać rurkę po papierze toaletowym albo kawałki styropianu czy po prosty plastikową butelkę po soczku! To wszystko może być pomocą naukową! Poza tym bardzo podoba mi się, że terapeuta bardzo elastycznie podąża za dzieckiem w trakcie zajęć. Jeśli zauważa, że dziecko wykazało szczególne zainteresowanie jakimś dźwiękiem czy przedmiotem, próbuje jak najlepiej wykorzystać ten fakt do utrwalenia danej informacji.

Rodzic 7 letniego dziecka (od 2 lat rehabilitacja w tej placówce):
Zajęcia w placówce prowadzone są przez specjalistów - mają na celu usprawnić mowę dziecka poprzez zabawy, gry wzbogacone muzyką i ruchem. Zajęcia sa niezwykle atrakcyjne, spełniają oczekiwania rodziców - a co najważniejsze - dzieci. Za każdym razem zajęcia prowadzone są pod innym hasłem - podejmują inny temat, do którego Panie przygotowują muzykę, historyjki do opowiadania itp. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a ponadto chętnie powtarzają materiał w domu. Panie prowadzące zajęcia to nie tylko wykwalifikowana kadra, ale także ciepłe, miłe i niezwykle cierpliwe osoby.

Rodzic 5 letniego synka(od 4 miesięcy rehabilitacja w tej placówce):
Od grudnia widać postęp w rozwoju i w mowie. Zaczyna wyraźnie wypowiadać wyrazy z "sz". Zaczyna wdawać się w dyskusję, na razie słabo, ale jest o wiele lepiej niż było na początku. Jestem zadowolona z przebiegu rehabilitacji. Wykonujemy zadania polecane przez panie. Dziecko nauczyło się dużo piosenek, wierszy, lubi wykonywać prace plastyczne.

Rodzic 4 letniego dziecka (od 3 lat rehabilitacja w tej placówce):
Rehabilitacja jest prowadzona zgodnie z możliwościami dziecka, bezstresowo, ciekawie. Nawet jeśli dziecko ma gorszy dzień, dzięki odpowiedniemu zainteresowaniu dziecka przez panią od ćwiczeń, dziecko jest w stanie wykrzesać z siebie maksymalną uwagę.

Rodzic 6 letniego synka(od 2 lat rehabilitacja w tej placówce):
Syn ma głęboki niedosłuch, ale nie kwalifikuje się do wszczepu implantów, przez co kontakt jest ograniczony. Na zajęcia wczesnego wspomagania uczęszczamy już 2 lata. Efekty pracy są ogromne. Wcześniej syn porozumiewał się za pomocą wymyślonej przez siebie mowy oraz pewnych znaków niekoniecznie zrozumiałych dla wszystkich. Dzisiaj dogania rozwojem mowy swoich rówieśników. Jest spokojniejszym dzieckiem. Rehabilitacja przebiega bardzo dobrze. Mimo nadpobudliwości psycho-ruchowej syna, doświadczona rehabilitantka poradziła sobie wspaniale, za co zawsze będę wdzięczna. Nie wyobrażam sobie jak wyglądał by rozwój mowy Adasia, gdyby nie pomoc ośrodka. Dziękuję!