Osiągnięcia wychowanków
SPRAWOZDANIE Z MONITOROWANIA OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW OSW DLA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH W POZNANIU W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

 

WYDARZENIE-
MIEJSCE
DATA
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
WYNIKI, ILOŚĆ MEDALI
WYNIKI INDYWIDUALNE
Mistrzostwa Świata w Pływaniu Głuchych - Portugalia
6-13.08.2011

1 zawodnik, 1 zawodniczka

 

Sandra Michałowska - 17 miejsce, 3:07.97 - 200m styl grzbietowy; 16 miejsce, 37.64 - 50m styl grzbietowy

Bartosz Wrobel - 15 miejsce, 1:19.35 - 100m styl klasyczny
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych -

Sławno

30.09-02.10.2011

5 zawodników, 5 zawodniczek

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce - trzy

razy

II miejsce - dwa razy

III miejsce - dwa razy

Klasyfikacja drużynowa - II miejsce UMKSN Poznań

Katarzyna Nowak - I miejsce kat. do 16 lat

Jagoda Matysiak - I miejsce kat. do 19 lat

Justyna Szałek - II miejsce kat. do 19 lat

Agnieszka Kasior - III miejsce kat. do 19 lat

Katarzyna Kaptur - I miejsce kat. powyżej 22 lat

Damian Cholewo - VII miejsce kat. do 16 lat

Radosław Kendzia - III miejsce kat. do 19 lat

Damian Seklecki - IV miejsce kat. do 19 lat

Jacek Frąckowiak - II miejsce kat. powyżej 22 lat

Marcin Kaczmarek - VI miejsce kat. powyżej 22 lat
Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących - Bydgoszcz

7-9.10.2011

4 zawodniczki, 2 zawodników

I miejsce - dwa razy

II miejsce - cztery razy

III miejsce - cztery razy

UMKSN Poznań - II miejsce w konkurencji sztafeta 4x100 metrów mężczyzn

UMKSN Poznań - I miejsce w konkurencji sztafeta 4x100 metrów kobiet

Jagoda Matysiak  - II miejsce w konkurencji bieg na 800 metrów

Katarzyna Nowak - II miejsce w konkurencji bieg na 400 metrów

Katarzyna Nowak - III miejsce w konkurencji skok w dal

Justyna Szałek - II miejsce w konkurencji rzut oszczepem

Justyna Szałek - I miejsce w konkurencji bieg na 400 metrów

Agnieszka Kaj - III miejsce w konkurencji rzut dyskiem

Radosław Kendzia - III miejsce w konkurencji bieg na 1500 metrów

Marcin Kaczmarek - III miejsce w konkurencji skok w dal
XV Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących             im. Józefa Sikorskiego                        w Poznaniu

26-27.11.2011

12 zawodników

I miejsce - jeden raz

II miejsce - jeden raz

III miejsce - jeden raz
Klasyfikacja generalna - III miejsce dla UMKSN Poznań

 

Ogólnopolski Turniej Młodzieży Niesłyszącej w Tenisie Stołowym - Przemyśl

 

26.11.2011

 

I miejsce - pięć razy

II miejsce - trzy razy

Agnieszka Kasior - I miejsce w grze mieszanej do lat 19

Paweł Giereszewski - I miejsce w grze mieszanej do lat 19

Weronika Nowicka - II miejsce w grze mieszanej do lat 16

Grzegorz Nowak - II miejsce w grze mieszanej do lat 16

Agnieszka Kasior - I miejsce w grze pojedynczej w kat. dziewcząt do 19 lat

Paweł Giereszewski - I miejsce w grze pojedynczej w kat. chłopców do 19 lat

Weronika Nowicka - II miejsce w grze pojedynczej w kat. dziewczęta do lat 16

Grzegorz Nowak - II miejsce w grze pojedynczej w kat. chłopców do lat 16

Agnieszka Kasior - I miejsce w grze podwójnej w kat. dziewcząt do lat 19

Weronika Nowicka - I miejsce w grze podwójnej w kat. dziewcząt do lat 19

Paweł Giereszewski - I miejsce w grze podwójnej w kat. chłopców do lat 19

Grzegorz Nowak - I miejsce w grze podwójnej w kat. chłopców do lat 19
Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny Niesłyszących - Spała

16-17.12.2011

 

I miejsce - trzy razy

II miejsce - pięć razy

III miejsce - trzy razy

UMKSN Poznań - II miejsce kat. sztafeta 4x400 metrów mężczyzn

Katarzyna Hoffa - I miejsce kat. pchnięcie kulą kobiet

Justyna Szałek - II miejsce kat. 200 metrów kobiet

Justyna Szałek - I miejsce kat. 400 metrów kobiet

Jagoda Matysiak - III miejsce kat. 400 metrów kobiet

Katarzyna Nowak - III miejsce kat. 200 metrów kobiet

Katarzyna Nowak - II miejsce kat. 400 metrów kobiet

Marcin Kaczmarek - II miejsce kat. sztafeta 4x400 metrów mężczyzn

 
Klasyfikacja medalowa:

Marcin Kaczmarek - trzy srebrne

Justyna Szałek - jeden złoty, jeden srebrny

Katarzyna Hoffa - jeden złoty, jeden brązowy

Katarzyna Nowak - jeden srebrny, jeden brązowy

Jagoda Matysiak - jeden brązowy

Tomasz Werbel - jeden złoty, jeden srebrny

Marcin Gałęzowski - jeden srebrny

Kendzia Radosław - jeden srebrny
X Ogólnopolski Przegląd Artystyczny

13-15. 01.2012
7 osób
 
Dyplomy za udział w przeglądzie: Damian Seklecki, Przemek Gębaczka, Patrycja Kopacka, Paweł Sowiński, Aga Brzykcy, Klaudia Szymańska, Weronika Gostomska
XV Ogólnopolska Olimpiada Języka Migowego i Miganego - Lublin

16.03.2012

 

II miejsce - jeden raz

Katarzyna Kaptur - II miejsce w konkurencji „Tłumaczenie zestawu zdań SJM"

Ewelina Dukarska - IV miejsce w konkurencji „Tłumaczenie zestawu zdań SJM"
IV Ogólnopolski Turniej Gier Planszowych -

Poznań

16-17.03.2012

 9 uczestników

I miejsce - dwa razy

III miejsce - dwa razy

Katarzyna Hoffa - I miejsce bierki

Dariusz Kulka, Paweł Barski - I miejsce bilard

Agnieszka Kaj, Violetta Stratyńska - I miejsce scrabble

Sebastian Rządkowski - III miejsce układani puzzli na czas

Dawid Lembicz - III miejsce jenga

Dariusz Matyszewski - V miejsce szachy

Patryk Ziarniak - V miejsce warcaby
Międzynarodowe Mistrzostwa Pływackie Młodzieży Niesłyszącej - Gomel
16-17.03.2012

3 zawodniczki, 3 zawodników

II miejsce - raz

III miejsce - pięć razy

Sandra Michałowska - III miejsce kat. 50 metrów stylem motylkowym

Sandra Michałowska - III miejsce kat. 100 metrów stylem grzbietowym

Jan Kaptur - III miejsce kat. 100 metrów stylem grzbietowym

Bartosz Wróbel - II miejsce kat. 100 metrów stylem klasycznym

Bartosz Wróbel - III miejsce kat. 50 metrów stylem klasycznym

Bartosz Wróbel - III miejsce kat. 100 metrów stylem dowolnym
XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Radia Jard - Białystok
23-25.03.2012

3 uczestników

 

 

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym - Częstochowa
30.03-01.04.2012

4 zawodników, 2 zawodniczki

I miejsce - dwa razy

II miejsce - raz

III miejsce - cztery razy
rywalizacja drużynowa - I miejsce

Marek Rutowski, P. Pięta - I miejsce debel męski

Paweł Giereszewski, Grzegorz Nowak - III miejsce debel męski

Agnieszk Kasior, Weronika Nowicka - II miejsce debel kobiet

Marek Rutowski, Agnieszka Kasior - III miejsce gry mieszane

Paweł Giereszewski, Weronika Nowicka - V miejsce gry mieszane

Marek Rutowski - III miejsce klasyfikacja indywidualna

Agnieszka Kasior - III miejsce klasyfikacja indywidualna
IX Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Angielskiego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu
20-21.04.2012

 

 

Patrycja Kowalska - IV miejsce w kategorii gimnazjum

Patrycja Kopacka - VII miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Ogólnopolskie Zawody w Biegach Przełajowych oraz Turniej Tenisa Stołowego - Poznań
20-22.04.2012

 

 

UMKSN Poznań - I miejsce klasyfikacja drużynowa w biegach przełajowych

UMKSN Poznań - II miejsce klasyfikacja medalowa w tenisie
II Szkolny Konkurs Muzyczny - Poznań

23.04.2012

 

 

Kacper Nowicki - I miejsce

Katarzyna Mańczak - II miejsce
Festiwal Teatralny „Złote maski" - Krajanka
25.04.2012

Zespół teatralny „Małe Pinezki"

 

 

Szkolny Konkurs Ekologiczny „Jesteśmy EKO..." - Poznań
25.04.2011

 

 

Jacek Frąckowiak - I miejsce największa ilość punktów

Szkolny Konkurs Znajomości Języka Angielskiego - Poznań
25.04.2012

Uczniowie klas I i II gimnazjum

 

Michał Barski - I miejsce

Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących w Lekkoatletyce - Lublin

18-19.05.2012

12 zawodników

I miejsce - dziewięć razy

II miejsce - osiem razy

III miejsce - dwa razy

Kamila Nawrocka - II miejsce bieg dystans 800 metrów kat. dziewczęta do lat 16

Katarzyna Nowak - I miejsce bieg dystans 800 metrów kat. dziewczęta do lat 16

Kinga Rączkowiak - II miejsce bieg dystans 200 metrów kat. dziewczęta do lat 16

Dawid Lembicz - II miejsce rzut dyskiem kat. chłopcy do lat 16

Arkadiusz Grześkowiak - II miejsce bieg dystans 400 metrów kat. chłopcy do lat 19

Damian Cholewo - III miejsce bieg dystans 800 metrów kat. chłopcy do lat 16

 
Klasyfikacja medalowa:

Katarzyna Nowak - trzy złote

Sandra Michałowska - trzy złote

Kinga Rączkowiak - jeden złoty, trzy srebrne

Agnieszka Kasior - jeden złoty, dwa srebrne

Kamila Nawrocka - dwa srebrne

Bartosz Wróbel - dwa brązowe

Arkadiusz Grześkowiak - jeden srebrny, dwa brązowe

Damian Cholewo - jeden brązowy

Damian Gajda - jeden brązowy

Sebastian Tomczyszyn - jeden brązowy

Dawid Lembicz - jeden brązowy
V Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla Młodzieży Niesłyszącej - Szczecin
26.05.2012
 
II miejsce - raz
OSW dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu - II miejsce
Mistrzostwa Polski Seniorów w LA - Olecko
1-3.06.2012

12 zawodników

I miejsce - dziesięć razy

II miejsce - sześć razy

III miejsce - pięć razy
 

Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych - Inowrocław
 

4 uczestników