Recenzje książek online
Masz tę moc! 
Darmowa książka o koronawirusie dla dzieci.
Do pobrania bezpłatnie.

Szanowni Rodzice,
kochani Uczniowie,
zachęcam Was do przeczytania książki o koronawirusie. Powstała ona dzięki pracy wielu ludzi, których nazwiska wymieniam poniżej. Część z nich to lekarze i psycholodzy. 
        
„Stworzyliśmy ją [książkę] z myślą o dzieciach – ku przestrodze, ale też ku pokrzepieniu serc” - napisała na Facebooku Agnieszka Frączek, pisarka książek dla dzieci.
Autorzy podkreślają, że bardzo trudno jest odnaleźć się w nowej sytuacji, jaką jest pandemia. Środki bezpieczeństwa wprowadzone przez rząd mogą niepokoić. Nagłaśniane przez media informacje powodują, że niektórych z nas opanowuje strach, a nawet panika. Książka "Masz tę moc" pomaga zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać. Autorzy pokazują, jak ważna jest dbałość o higienę, częste mycie rąk, ograniczenie bezpośrednich kontaktów z osobami starszymi – nawet z dziadkami.

Książka napisana jest w sposób przystępny, odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych. Duże, kolorowe ilustracje uzupełniają krótkie, proste zdania, a całość jest czytelna. Stworzony obraz koronawirusa nie wywołuje strachu.

Twórcy pomagają oswoić się z coraz częstszym na ulicach widokiem lekarzy czy pracowników SANEPiDu w kombinezonach ochronnych. Po lekturze znika niepokój, a zostają utrwalone zasady związane z dbałością o zachowanie higieny.

Masz tę moc! Książka o koronawirusie dla dzieci – jak pobrać?
Książkę Masz tę moc można pobrać za darmo, wystarczy kliknąć:
https://biblioteka.pl/artykul/Polecamy-Darmowy-ebook-o-koronawirusie/9618#comments

Autorzy: Ewa Podleś, Agnieszka Frączek, Alicja Bender, Baltazar Fajto, Patrycja Herbut, Monika Kalinowska, psych. Ewelina Krupniewska, lek. med. Beata Kusak, lek. med. Justyna Laskowska, lek. wet. Wiktoria Mełges, psych. Ewelina Opalko, Basia Szymanek, Joanna Wasilewska, psych. Agnieszka Wilkaniec-Herman, Natalia Zalewska-Domitrz. 
E-book opublikowało Wydawnictwo Olesiejuk. 


Poleca
Maja Nowak
bibliotekarka 
w Ośrodku