Sukcesy wychowanków
IV Międzyszkolny Konkurs Kucharsko - Cukierniczy "Słodkie Mikołajki"
Dnia czwartego grudnia 2019r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Kucharsko - Cukierniczy "Słodkie Mikołajki", nad którym patronat objął Prezydent Miasta Poznania oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Przyjechali uczniowie z wielkopolskich szkół specjalnych. Jak co roku, jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców- wszystkie słodkie cuda były przepiękne. 
Zwyciężyli uczniowie z Szamotuł, ale II miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły – Konrad Antonowicz i Kamil Przybyła (stanowisko 4).


XXIII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących im. J. Sikorskiego
W dniach 30.11. - 01.12.2019 roku odbył się XXIII Międzynarodowy Miting Pływacki Niesłyszących im. J. Sikorskiego w Poznaniu. Przyjechała młodzież z 10 państw, 16 klubów z całej Europy: z Polski, Czech, Łotwy, Ukrainy, Szwecji, Białorusi, Francji, Kazachstanu i Cypru. W zawodach uczestniczyło 165 osób.
Zawodnicy z naszego Klubu zdobyli 7 medali, w tym: 4 srebrne i 3 brązowe.


XII Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy w Szczecinie
W dniach 10 - 12 maja 2019 r. podczas „XII Ogólnopolskiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy” w Szczecinie poznański zespół „Profesjonalni” zdobył 3 miejsce. Konkurencje były trudne, trasa długa, ale uczniowie dali radę i po raz kolejny byli w czołówce. W piątek odbyły się warsztaty na statku, który płynął po Odrze, a w sobotę odbył się konkurs.  


Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust
W dniach od 5 do 7 kwietnia 2019 r. odbył się w Warszawie „Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Mowy z Ust”. Nasz Ośrodek reprezentowało dwóch uczniów: Dawid Kaczmarczyk i Mikołaj Graczyk. Mikołaj zdobył 2 miejsce. 


XV Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu
Dnia 01.04.2019 roku Zespół teatralny „ODLOT 13” był w Szczecinie na „15 Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu”, gdzie wystąpił z przedstawieniem 
pt. „Łobuziak”. „Odlot 13” zajął II miejsce.
Wyróżnienie za grę aktorską otrzymała również Karina Kaczmarczyk. Jest to duży sukces, tym bardziej, iż przedstawiciele poznańskiej grupy teatralnej byli najmłodszymi uczestnikami przeglądu. 


Zawody narciarskie szkół specjalnych
Dnia 27.03.2019 r. odbyły się zawody narciarskie szkół specjalnych, w których brali udział uczniowie naszego ośrodka. Zadaniem ich było przejechanie slalomu w jak najlepszym czasie. 
Oto zwycięzcy: Konrad Kowalski z 4c (I miejsce), Jakub Dygban z 4c (II miejsce) i Nikodem Stolarczyk z 4c (III miejsce).
Zawody były podsumowaniem zajęć z narciarstwa, które odbywają się w naszym ośrodku od października w każdą środę. Gratulacje dla zawodników!          


Mistrzostwa  Europy  Niesłyszących  w  Pływaniu
W dniach 2-7.07.2018r. odbyły się Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Pływaniu w Lublinie. W Mistrzostwach brało udział 20 państw (130 zawodników i zawodniczek). Nasz kraj reprezentowali: Sandra Michałowska oraz Kacper Nowicki.
Kacper Nowicki zdobył 3 medale: srebro i 2 brązy (w sztafetach: 4x100m i 4x200m stylem dowolnym, oraz 4x100m stylem zmiennym). W starcie indywidualnym zajął 6 miejsce 200m delfinem i 7 miejsce 100m delfinem.
Sandra Michałowska zdobyła 4 miejsce w sztafecie 4x200m, 10 miejsce 100m delfinem i 12 miejsce 50m stylem grzbietowym.


Konkurs "Drugie życie odpadów"
Dnia 19 czerwca 2018 roku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, skierowanego do spółdzielni uczniowskich, wśród których wzięły udział Spółdzielnie Uczniowskie: „Miguś” i „Gest”.
W konkursie plastycznym wyróżnieni zostali: Marcel Wierzbicki (4aSP) i Jakub Kaźmierczak (5aSP) oraz Kinga Łojek (TSI), Angelika Brandenburger (TSI) i Hubert Krzykawski (IbSB).Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego
Dnia 16 czerwca 2018 r. zakończyły się Letnie Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego, ostatnie zawody przed Mistrzostwami Europy w Pływaniu. Nasi wychowankowie i zawodnicy Klubu UMKSN startowali z zawodnikami słyszącymi z Wielkopolski. Sandra Michałowska zdobyła medal złoty i brązowy, natomiast Kacper Nowicki srebrny.


XI Ogólnopolski Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy
W dniach 17 – 20 maja 2018 roku w XI Ogólnopolskim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy w Szczecinie uczniowie z naszego Ośrodka zajęli drugie miejsce (od pierwszego miejsca dzielił ich zaledwie tylko jeden punkt). Rywalizowało 10 drużyn z całej Polski.
Wśród nagrodzonych uczniów byli: Mateusz Kłodawski (kl. IIA G), Edmund Starszak (kl. IIIA G), Piotr Piekarski (TS III), Krystian Gogolewski i Artur Szudra z kl. TS IV.

Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla Młodzieży z Wadą Słuchu
Dnia 23 kwietnia 2018 r. uczniowie naszego Ośrodka podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów dla Młodzieży z Wadą Słuchu wystąpili w przedstawieniu „Codzienność oczami Tuwima”. Wyróżnienie za grę aktorską otrzymali uczniowie III klasy Technikum: Paulina Popierz i Piotr Piekarski.

II Międzyszkolny Konkurs Kucharsko - Cukierniczy "Mazurkowy zawrót głowy "
Dnia 22 marca 2018 roku w II Międzyszkolnym Konkursie Kucharsko – Cukierniczym "Mazurkowy zawrót głowy" dla szkół specjalnych z Wielkopolski wzięli udział uczniowie naszego ośrodka ze szkoły branżowej oraz klasa 6b i Filip Torka. Każdy uczeń został nagrodzony, a główną nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali: Martyna Gajzler (1bSB) i Kamil Przybyła (2bZSZ).

Konkurs Ekologiczny "Gramy w żółte, niebieskie i zielone..."
Dnia 21 marca 2018 roku w szkolnym konkursie ekologicznym zwyciężyli:
I miejsce: Mikołaj Graczyk kl. IIAG
II miejsce: Julia Matela IbSB
III miejsce: Weronika Nowicka TSIIII Festiwal Form Artystycznych „Tak słyszę cały ten świat”
W dniach 16 - 18 marca 2018 roku odbył się III Festiwal Form Artystycznych Głuchych
i Słabosłyszących w Warszawie "Tak słyszę cały ten świat". Z naszego ośrodka do finału zakwalifikowały się: film "Takie jest życie", zrealizowany przez uczniów technikum i szkoły zawodowej pod kierunkiem pani Elżbiety Jastrzębskiej, teledysk "Happy", zrealizowany pod kierunkiem pani Justyny Maciejak oraz praca plastyczna Mateusza Czaplickiego wykonana pod kierunkiem pani Jolanty Lewandowskiej. Film oraz teledysk zajęły II miejsce.
Mateusz Czaplicki (kl.7a SP) zdobył wyróżnienie w kategorii „Praca plastyczna”.


Sukcesy naszej uczennicy – Alicji Biednej
II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce Kobiet (bieg 60m) - marzec 2018 r.
III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce Kobiet (skok w dal) - marzec 2018 r.
III miejsce w XXI Międzynarodowym Biegu Przełajowym Młodzieży Niesłyszącej - kwiecień 2018

Zawody pływackie w Rydze
W dniach 1 – 2 marca 2018 roku, podczas zawodów pływackich krajów nadbałtyckich w Rydze, nasza uczennica Karolina Drgas zdobyła medal – II miejsce. 

Rozgrywki bilardowe
Dnia 29 listopada 2017 roku w internacie odbył się finał rozgrywek bilardowych. Rozegrano 28 pojedynków.
Spośród dziewcząt wygrały:
I miejsce: Karolina Drgas
II miejsce: Kinga Łojek
III miejsce: Agnieszka Nowak
W grupie chłopców zwyciężyli:
I miejsce: Jan Kaptur i Sebastian Kwiatkowski
II miejsce: Patryk Drews
III miejsce: Kuba Kaźmierczak i Dawid KaczmarczykNajlepszy sportowiec
Dnia 24 listopada 2017 roku w auli AWF w Poznaniu odbyła się uroczystość obchodów 90 -  lecia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Podczas gali zostały wręczone medale i wyróżnienia dla najlepszych sportowców oraz trenerów z Wielkopolski. Wyróżnienie otrzymał Kacper Nowicki, uczeń naszego technikum i zawodnik UMKSN Poznań.


II Ogólnopolskie Warsztaty Fotograficzne z Konkursem Fotograficznym „Zdrowo i kolorowo”
W dniach 27 – 29 października 2017 roku w Poznaniu odbyły się warsztaty fotograficzne, podczas których powstały wspaniałe fotografie oraz książki kucharskie. Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zdobył Marcin Czekała z naszego Ośrodka. W kategorii zespołowej wygrał również nasz Ośrodek.

Dnia 19 października 2017 roku w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się wręczenie Stypendiów Sportowych. Nagrody otrzymało troje zawodników UMKSN: Alicja Biedna (LA), Denis Woźny (LA) i Weronika Nowicka (pływanie). Dodatkowe stypendia z Ministerstwa Sportu w Warszawie za wspaniałe wyniki w XXIII Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących otrzymali nasi pływacy: Kacper Nowicki - 4 miejsce i Sandra Michałowska - 6 miejsce.

XXIII Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Turcji
Dnia 28 lipca 2017 roku zakończyło się pływanie podczas XXIII Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Turcji. Nasi wychowankowie zakończyli Igrzyska z bardzo dobrymi wynikami i do tego padły same rekordy życiowe!
Sandra - 6 miejsce 4x100m stylem dowolnym i rekord Polski, 6 miejsce 4x200m stylem dowolnym, 7 miejsce 4x100m stylem zmiennym i rekord Polski, 8 miejsce 4x100m stylem dowolnym mix ( Sandra i Kacper), 11 miejsce 200m stylem motylkowym.
Kacper - 4 miejsce 4x100m stylem dowolnym, 8 miejsce 4x100m stylem dowolnym mix, 12 miejsce 200m stylem motylkowym.